Kaple v Liboši byla vystavěna v roce 1732 a zasvěcena byla „Povýšení svatého kříže'. V průběhu let byla opravována střecha a doplněn obraz. Za první světové války byl vojáky sebrán z kaple bronzový zvonek. Roku 1918 byl v ocelárně v Řepčíně objednán do kaple ocelový zvonek. Při opravě střechy v roce 1927 darovali manželé Štěpán a Terezie Loutočtí nový zvonek.
Farní úřad v Hnojících konal v kapli bohoslužby jedenkrát ročně v neděli po svátku Povýšení sv. kříže (po 3.květnu). Boží muka byla postavena v roce 1865, dne 1. října 1893 byl hnojickým děkanem posvěcen nový pískovcový kříž. Událost provázela slavnost, na níž účinkoval i spolek „Slavomír'.
Zachované církevní stavby jsou i dnes pravidelně opravovány a udržovány, aby i v dalších stoletích promlouvaly k našim potomkům. Až do převratu v roce 1918 bylo veškeré obyvatelstvo vyznání římskokatolického. Po roce 1918 začali v obci jednotlivci vstupovat do nově založené církve československé. Po neshodě mezi zakladateli pak vznikla církev pravoslavná.
Příslušnost pro občany vyznání římskokatolického byla k farnosti v Hnojících. Na hnojickém hřbitově pochovávali i své mrtvé. Pravoslavní příslušeli k farnosti do Štěpánova, příslušníci církve československé do Šternberka.
V roce 1956 píše kronikář, že 2/3 obyvatel Liboše se hlásí k náboženství římskokatolickému a 1/3 k pravoslavnému a československému náboženství. Jelikož je obec stavebně spojena se Štěpánovem, chodí občané většinou do kostela do Štěpánova, na hřbitově ve Štěpánově pochovávají.